duminică, 23 septembrie 2012

CU CINE...? CU CE...?

Din păcate echipa nu își revine și încasează foarte multe goluri. La Borcea ne-am făcut de râs (din nou), echipa fiind surclasată co 7-0. Lipsa pregătirii își spune cuvântul. Să sperăm că sâmbătă vom reuși victoria în duelul codașelor.

sâmbătă, 15 septembrie 2012

FORTUNA A "REUŞIT" O ÎNFRÂNGERE RUŞINOASĂ...

Din păcate echipa e în cădere liberă. Sâmbată a făcut un joc slab în fața liderului seriei datorită absențelor (Dumitrache, Dimancea, Anton M., Minea, Anton G., Vali C.) și datorită lipsei pregătirii fizice și tactice. Sâmbătă am întâlnit un adversar redutabil care știe bine jocul și care are multe de spus în acest campionat.
    Conducerea echipei trebuie sa ia măsuri urgente pentru întărirea lotului și mărirea numărului de jucători (sâmbătă în minutul 20 la scorul de 0-0 Ulmeanu "s-a tăiat" iar până în minutul 35 când a intrat veteranul Popa am jucat în 10 timp în care oaspeții au înscris 3 goluri !!!), efectuarea de antrenamente cel puțin o dată pe săptămână.

VOINȚA ȘI TALENTul(ele)...

Sâmbătă, la Dor Mărunt Fortuna a încasat cea mai grea înfrângere în acest campionat. Prima repriză a fost echilibrată, gazdele nereușind să își creeze ocazii notabile. Scorul la pauză a fost rezonabil dar din păcate jucătorii echipei noastre terminaseră benzina prin minutul 30. În a doua repriză gazdele își fac jocul și reușesc să marcheze trei goluri (două pe contraatac) pe fondul lipsei de combativitate al jucătorilor noștri de la centrul terenului și a spațiilor mari lăsate în apărare. Din păcate echipa are un lot subțire și nu reușește datorită unor absențe să aibă la startul partidelor un 11 competitiv. S-a văzut la meciul de la Dor Mărunt, s-a văzut și la alte partide disputate în compania unor echipe care joacă și fac antrenamente că picăm fizic și ca nu e suficient să ai talent(e) și ambiție ca să poți ține pasul...
     Important este ca acest duș rece să fie o învățare de minte și poate că în zilele ce vor urma se vor lua măsuri pentru a elimina greșelile, pentru că este păcat de efortul financiar făcut pentru a menține echipa în liga a IVa. Altfel ne paște cam ceea ce a pățit Sărulești la Ciocănești...
Echipa: Adi, Tănase, Dimancea , Ioniță (min.65 Minea),George, Costică (min.85 Robert),Vlad (min.55Radu), Marin M., Vali C.,Costea, Dumitrache

PRIMA VICTORIE DIN ACEST CAMPIONAT...

Nu am avut niciodată dubii că la Tămădău se joacă fotbal... echipa s-a adunat și a reușit o victorie frumoasă în dauna celor de la Dragoș Vodă . Scorul a fost deschis în minutul 4 de Mușat care a transformat în gol o lovitură liberă de la aproximativ 20 metri cu un șut superb. În minutul 15 se produce cea mai controversată fază a partidei când oaspeții marchează dar golul este anulat pentru offside. Partida este echilibrată dar cei care marchează sunt cei de la Fortuna în minutul 41 când Ganea scapă singur  în urma unui contraatac și lobează peste portar. Scor la pauză 2-0. În repriza a doua oaspeții forțează, apar faze la ambele porți. Este de remarcat prestația lui Adi între buturi care reușeste două parade bune în minutele 55 și 64. Ultimul gol al partidei este marcat în minutul 81 de Scarlat care reușește un șut superb din colțul careului de 16 metri lateral dreapta peste portar. Scor final 3-0.
Echipa: Adi (min.75 Anton G.), Tănase, Mușat, Anton M., Vali C., Marin M., Minea (min.56 Scarlat), Dimancea (min.65 Costică), Vlad, Dumitrache.
Rapid Ulmeni - Agricola Borcea 1-2
Viitorul Sohatu - Dunarea Ciocanesti 1-8
Dinamo Sarulesti - Avantul Dor Marunt 2-1
Viitorul Plataresti - Progresul Fundulea 1-2
CS Curcani - Venus Independenta 1-1
Inainte Modelu - Victoria Lehliu 3-1
Steaua Radovanu - Unirea Manastirea 2-2