sâmbătă, 17 noiembrie 2012

O a doua repriză care ne face să sperăm...

Sambătă, la Fundulea în ultima etapă de exil a echipei, Fortuna a primit vizita celor de la Mânăstirea. Oaspeții au venit montați să scoată un scor bun și preiau conducerea în minutul 30 după ce mingea șutată ricoșează din bară la un atacant care înscrie pe lângă Dumitru C.
Din păcate ai noștri sunt demoralizați și sub presiunea atacanților adverși Anton M. pierde mingea și pune pe contraatac pe cei din Mânastirea care înscriu 0-2 în minutul 35! Până la pauză nu se mai produce nimic notabil. După pauză ai noștri încep mai curajos și in minutul 55 reușesc să înscrie prin Costea în urma unei centrări excelente a lui Dimancea.
În continuare echipa joaca cu ambiție și face cea mai bună repriză din acest campionat. În minutul 63 Dumitrache recupereză o minge la centrul terenului și marchează cu un lob peste portar 2-2. Partida este frumoasă, ambele echipe luptă cu îndârjire dar până la final tabela de marcaj rămâne neschimbată. Din păcate din cauza primei reprize slabe (datorită așezării în teren a jucătorilor și a unor greșeli individuale) am pierdut oportunitatea de a reveni în clasament
Echipa: Dumitru C., Dan, Dragoman G.,Anton M. (min.38 Costică) Tănase, Vlad, Dimancea, Mușat (min.45 Minea), Marin M., Costea, Dumitrache,