sâmbătă, 20 aprilie 2013

Egalare în minutele de prelungiri

Din pacate nici în etapa aceasta nu am reusit sa luăm 3 puncte acasă. Oaspeții au început tare și în minutul 35 conduceau cu 2-0. Și la acest meci ai noștri fac greșeli imense în apărare, portarul (portarii) fiind cei care gafează. Repriza a doua este echilibrată, ai noștri încearcă să reducă din handicap prin Dimancea care transformă o lovitură de la 11 metri în minutul 71. Oaspeții reușesc sa marcheze din nou în minutul 85 în urma unei gafe a portarului nostru care scapă mingea în plasă. În ultimele minute ale partidei oaspeții se retrag, iar zeița Fortuna este de partea noastră, cele două goluri ale egalării fiind marcate de Dumitrache în minutul 91 și de Costea în minutul 93. În urma rezultatelor înregistrate în această etapă, echipa se afundă tot mai mult și are șanse minime să se mențină în liga a IV a. De remarcat arbitrajul foarte bun al brigăzii de arbitri conduse de Gabriel Bondoc care nu a influențat scorul partidei și care nu a avut greșeli grave.