sâmbătă, 6 noiembrie 2010

Liga a-IV-a, Seria B, Etapa 11, Sâmbătă 06.11.2010

Sâmbătă la Tămădău, Fortuna a reușit a treia victorie consecutivă. Pe o vreme superbă de toamnă, am asistat la  un meci îndârjit, oaspeții etalând un joc bine organizat. Au fost ocazii de ambele părți, care nu s-au concretizat pe tabela de marcaj, scorul la pauză fiind 0-0. În jocul echipei s-a simțit absența a doi mijlocași centrali Marin M. și Ghiță A. care astăzi au fost indisponibili.
   Singurul gol al partidei, a fost marcat în urma unei lovituri de colț, perfect executate de Vali D. în minutul 74, mingea ajunge în zona punctului cu var și este introdusă în plasă cu o lovitură de cap de A. Dimancea. (Video 1). Cea mai frumoasă fază a meciului s-a înregistrat în minutul 80, cand Vali D. dă o pasa excelentă pe partea dreaptă iar Zamfir R. șutează puțin pe lângă stâlpul din stânga porții (Video 2).În minutul 87 s-a petrecut cea mai controversată fază a meciului când portarul echipei Fortuna, Prunaru A. prinde mingea in brațe, o bate de gazon și unul din atacanții oaspeților fură mingea și o introduce în plasă.
Golul a fost anulat de arbitru pe motiv că mingea atunci când este bătută de gazon nu este repusă în joc, se află in controlul portarului... deci a fost fault . Aștept opinia voastră pe acest subiect pe forumul echipei.