duminică, 31 octombrie 2010

Liga a-IV-a, Seria B, Etapa 10, Sâmbătă 30.10.2010

La Radu Vodă, pe o vreme superbă, Fortuna a reuşit o victorie meritată.În minutul 5 în urma unui corner executat de pe partea stângă Cristi M. reuşeşte să deschidă scorul cu o lovitură de cap din careul mic.În minutul 7 în urma unui atac prelungit Vali D. reuşeste sa majoreze avantajul pentru Fortuna cu un şut de la 18m lateral stânga.În minutul 10, în urma unei centrări de pe partea stângă mingea este respinsă gresit de gazde iar Cristi M. scutură plasa cu un şut din 6 metri.
   Vă vine să credeţi sau nu în minutul 14 Fortuna conducea cu 4-0 în deplasare...a marcat Vali C. cu un şut la vinclu de la 17 metri (video 1). În minutul 30 gazdele fac două schimbări inspirate, iar în minutul 34 deduc din handicap printr-o lovitură cu capul (video 2). În minutul 40 gazdele marchează al doilea gol printr-o lovitură de cap din careul mic în urma unei centrări de pe partea dreaptă, scor la pauză 2-4.După pauză gazdele au jucat mai bine, au fost ocazii de a marca pentru ambele echipe. În minutul 87 s-a înscris ultimul gol al meciului în urma unui contraatac al gazdelor cu un şut superb de la 20 metri.