duminică, 8 aprilie 2012

...VICTORIE MERITATĂ

La Tămadău pe o vreme supeba de primăvară, Fortuna a primit vizita echipei Libertatea Belciugatele. Echipa din Belciugatele s-a scchimbat mult față de confruntarea precedentă, etalând un joc bun. Prima repriză a fost echilibrată fără faze notabile, cele două formații fiind de valori sensibil egale. Singurul eveniment notabil petrecut în prima repriză a fost dubla eliminare a lui Costea și a unui fundas advers în urma unei altercații intervenite între cei doi. A doua repriză nu aduce nimic notabil iar în ciuda schimbărilor efectuate echipa noastra nu reușește să marcheze. Sigurul gol al partidei este marcat în minutul 80 când Vlad execută o lovitură liberă de pe partea dreaptă, Dimancea deviază cu capul, mingea ajunge la Scarlat care marchează din interiorul careului mic. Oaspeții au o rabufnire de orgoliu și în minutul 85 iar Anton reușește sa evite egalarea  cu o paradă salvatoare intr-un duel unu la unu cu un atacant advers. Scor final 1-0
Echipa: Anton G., Vlad, Anton M., Ioniță, Costea, Minea (min.61 Scarlat), Dumitru, Mușat (min.55 George) Dimancea, Vali C., Dumitrache.

Alte rezultate:
Unirea Mânăstirea - Speranța Plumbuita 15-1 !!!
Steaua Lupșanu - Rapid Răzvani 1-1
Speranța Plumbuita 2006 - Dinamo Sărulești 1-0  0-3 (decizia Comisiei de Disciplina a AJF Călarași)
Victoria Lehliu - Progresul Fundulea 1-1
Petrolul Ileana - Viitorul Dâlga 1-7