sâmbătă, 1 septembrie 2012

PRIMA VICTORIE DIN ACEST CAMPIONAT...

Nu am avut niciodată dubii că la Tămădău se joacă fotbal... echipa s-a adunat și a reușit o victorie frumoasă în dauna celor de la Dragoș Vodă . Scorul a fost deschis în minutul 4 de Mușat care a transformat în gol o lovitură liberă de la aproximativ 20 metri cu un șut superb. În minutul 15 se produce cea mai controversată fază a partidei când oaspeții marchează dar golul este anulat pentru offside. Partida este echilibrată dar cei care marchează sunt cei de la Fortuna în minutul 41 când Ganea scapă singur  în urma unui contraatac și lobează peste portar. Scor la pauză 2-0. În repriza a doua oaspeții forțează, apar faze la ambele porți. Este de remarcat prestația lui Adi între buturi care reușeste două parade bune în minutele 55 și 64. Ultimul gol al partidei este marcat în minutul 81 de Scarlat care reușește un șut superb din colțul careului de 16 metri lateral dreapta peste portar. Scor final 3-0.
Echipa: Adi (min.75 Anton G.), Tănase, Mușat, Anton M., Vali C., Marin M., Minea (min.56 Scarlat), Dimancea (min.65 Costică), Vlad, Dumitrache.