sâmbătă, 13 octombrie 2012

Îndârjire si... dezorganizare

Din păcate cât de mult am dori nu reușim să facem lucrurile cum trebuie. Sâmbătă meciul a început cu o întârziere de 20 minute deoarece delegatul echipei oaspete a facut confruntare. Ce a urmat... echipa noastră a jucat în 10 până în minutul 15 când Dumitru Cristi a lepădat costumul (v-ati prins era la nunta :)) și a îmbrăcat echipamentul de joc, iar în teren până la finalul partidei am avut 2 jucători care au peste 40 ani (Popa V.-43, Scarlat M.-44). Cu toate acestea echipa joacă cu ambiție și reușim să deschidem scorul în minutul 7 când Costea scapă pe partea stângă șutează, portarul apără, mingea ricoșează până la Scarlat care înscrie. În minutul 35 oaspeții egalează în urma unei centrări de pe partea stângă un atacant este singur în careu și marchează cu o lovitură de cap. Scor la pauză 1-1.
    După pauză echipa joacă mai bine și reușește să preia conducerea în minutul 50 când Costea reușește o centrare perfectă până la Scarlat care înscrie cu o lovitura de cap din interiorul careului de 6 metri. În minutul 55 Dumitrache centrează în careu, oaspeții nu reușesc să respingă, portarul nu este atent și mingea intră în poartă 3-1. Din păcate nu reușim mai mult, lipsa pregătirii fizice și a posibilității de a efectua schimbări a făcut ca oaspeții să preia conducerea prin golurile marcate în minutele 56, 59 și 73.
    De remarcat arbitrajul excelent al brigăzii conduse de Dragoș Bidirean.

Echipa: Adi, Dan, Ioniță, Anton, Popa, Dimancea, Dumitru, Scarlat, Costea, Vlad, Dumitrache.