duminică, 10 octombrie 2010

Liga a-IV-a, Seria B, Etapa 7, Sâmbătă 09.10.2010

La Tămădău pe o ploaie măruntă Fortuna a reușit prima victorie pe teren propriu.Nici nu a început bine meciul și în min.2 a fost deschis scorul cu un șut din interiorul careului.Al doilea gol a fost marcat de același nr.14 în min.22 (video 1), iar golul nr.3 a fost marcat în min.34 cu capul de Valentin C.după un corner și o respingere greșită a oaspeților, mingea a ajuns pe partea dreaptă de unde a fost centrată de nr.18 (video 2).Scor la pauză 4-0 gol marcat de Valentin C. în min.36. După ieșirea de la cabine oaspeții au jucat mai bine și au reușit să reducă din handicap cu doua goluri marcate în min.48 și min.54. Cel mai frumos gol al meciului a fost marcat de Tănase G. în min.60 după o recuperare la mijlocul terenului, o cursă până în marginea careului și un șut pe jos în colțul lung.Ultimul gol a fost marcat de Valentin C. în prelungirile reprizei a doua.