sâmbătă, 23 octombrie 2010

Liga a-IV-a, Seria B, Etapa 9, Sâmbătă 23.10.2010

La Tămădău Fortuna a reuşit a patra victorie în acest campionat. Scorul a fost deschis în minutul 5  după o respingere greşită a portarului,  Alexandru G. a scuturat plasa cu un şut din 6 metri. Al doilea gol a venit firesc după o dominare a echipei Fortuna Tămădău, în minutul 27 mingea a fost centrată în careu, este respinsa de către oaspeţi şi acelasi Alexandru G. cu un şut din prima de la 18 metri majorează scorul. Oaspeţii reduc din handicap în minutul 31 în urma unui penalty...scor la pauză 2-1. În repriza a doua oaspeţii au echilibrat jocul, cele două echipe au avut câteva ocazii de a marca, a fost în general un meci placut, fără durităţi . În minutul 90 la o fază care nu anunţa nimic Valentin D. a fost faultat în careu tot el reuşind să transforme lovitua de la 11 metri. Scor final Fortuna Tămădău - Rapid Răzvani 3-1.