duminică, 11 septembrie 2011

Liga a-IV-a, Seria B, Etapa 3, 10.09.2011

ZERO PUNCTE PUTIN FOTBAL...

Pe o vreme superba, Fortuna a primit vizita castigatoarei seriei B din campionatul precedent.
Meciul a debutat sub semnul echilibrului, existand ocazii de o parte si de cealalta. Prima repriza s-a terminat cu un scor alb, jocul echipei fiind unul bun, in crestere fata de meciul precedent. Unicul gol al partidei a fost inscris in minutul 10 din repriza a doua, in urma unei pase in adancime, aparatorii echipei Fortuna au fost surprinsi, atacantul echipei oaspete ia fata fundasilor si suteaza in stanga portarului.
    Din pacate in urma infrangerii de acasa dupa primele etape echipa se afla pe un loc 11 in subsolul campionatului, fara nici un punct.
    Un minus la capitolul organizare il constituie pierderea cu 0-3 a meciului de juniori ca urmare a lipsei asistentei medicale.
Alte rezultate inregistrate :
Petrolul Ileana - Progresul Fundulea 0-1
Victoria Lehliu - Dinamo Sarulesti 2-0
Speranta 06 Plumbuita - Rapid Razvani 13-3 (disp.duminica)
Steaua Lupsanu - Speranta Plumbuita 4-0
Unirea Manastirea - Avantul Dor Marunt 0-0
Libertatea BeLciugatele - Phoenix Ulmu II 1-4

Ultima ora: In campionat a fost inscrisa Speranta 06 Plumbuita in locul recent retrasei Vointa Chiselet...

CE PARERE AVETI DE FAPTUL CA  AU FOST INSCRISE TREI ECHIPE DIN COMUNA IN CAMPIONAT?