sâmbătă, 17 septembrie 2011

Liga a-IV-a, Seria B, Etapa 4, 17.09.2011

PRIMELE PUNCTE OBTINUTE IN CAMPIONAT...

Sambata la Belciugatele, echipa a reusit primele puncte in acest sezon in compania unei echipe inscrise in campionatul seriei B anul acesta.
    Meciul a debutat cu echipa noastra in atac iar in minutul 7 Costea este faultat in careu, lovitura de la 11 metri a fost executata tot de acesta si aparata de portarul gazdelor.
    In minutul 14 Fortuna deschide scorul in urma unei faze in careul gazdelor, mingea este respinsa gresit, ajunge la Valentin care inscrie cu un sut in coltul lung.
    Gazdele au incasat si al doilea gol in minutul 15, mingea este recuperata de Dimancea care da o pasa in adancime la Costea, acesta reusind sa marcheze cu un lob peste portar.
    Al treilea gol al partidei a fost marcat in urma unei faze lucrate pe partea dreapta de Dumitrache, mingea este centrata in careu, Dimancea deviaza pana la Costea care introduce mingea in plasa cu un voleu de la 11 metri.
    Gazdele reduc din handicap in minutul 28 printr-un sut frumos din interiorul careului, scor la pauza 1-3.
    Dupa pauza, gazdele intra mai hotarate in teren, Vlad nu reuseste o degajare si faulteaza in careu, lovitura de la 11 metri acordata fiind transformata in minutul 55 cu un sut in stanga portarului.
    Incet echipa isi revine iar in minutul 61 Alexandru marcheaza cu un sut superb, in vinclu. Ultimul gol al partidei a fost marcat in minutul 72, Dumitrache incearca un sut la poarta, Scarlat intervine si deviaza mingea in plasa.

Echipa: Anton, Vlad, Gabi, Barza? (min.60 Scarlat) , Vali C., Dumitrache, Costea , Dimancea (min.78 Ulmeanu), Alexandru, Marin, Dumitru.