sâmbătă, 24 septembrie 2011

Liga a-IV-a, Seria B, Etapa 5, 24.09.2011

NU RENUNŢA NICIODATĂ...

Sâmbătă, la Tămădău Mare, pe unteren uscat cu denivelări, (avem cel mai slab teren din serie) echipa Fortuna a primit vizita renăscutei Phoenix Ulmu II. Meciul a debutat cu o perioadă de tatonare, cele doua echipe temându-se una de cealaltă.
    Prima ocazie a  meciului este consemnată în minutul 15, cand Vali reuşeşte un voleu din interiorul careului iar portatul echipei oaspete reuşeşte să respingă.
    În minutul 41 oaspeţii au o ocazie de a marca, iar la faza de contraatac ce a urmat Scarlat este faultat în careu, lovitura de la 11 metri acordată fiind transformată în minutul 43 de Vlad. Scor la pauză 1-0.
    După pauză, echipa oaspete intră mai hotarâtă în teren, iar în minutul 58 reuşeşte egalarea în urma unei lovituri libere, excelent executate de Savu I.
    În continuare meciul se desfăşoară sub semnul echilibrului, notabilă fiind faza în care Marin M. primeşte o pasă excelentă în diagonală de la Vali C, intră în careu şi şutează la colţul scurt iar portarul oaspete reuşeşte să salveze.
    Meciul se îndrepta spre o remiză dar în urma unei faze de atac, in minutul 89 Scarlat a dat o pasa pe jos spre Dumitrache, fundaşii echipei oaspete protejează mingea care pare că ajunge în posesia portarului dar Marin Marian NU RENUNŢĂ ajunge la minge şi înscrie...

Echipa: Anton, Cristi D.,Vlad, Barza?, Vali C., Marin M., Alexandru G., Dumitrache, Scarlat, Dimancea, Petre.