sâmbătă, 8 octombrie 2011

Liga a-IV-a, Seria B, Etapa 7, 08.10.2011

EI DOI NOI ZERO...
    La Lehliu pe o vreme de toamna târzie, cu vant rece, echipa gazdă a reuşit o victorie meritată. Gazdele au început timid, prima ocazie fiind consemnată în minutul 20 când  Haidu  şutează iar Anton reuşeşte să respingă miraculos. Gazdele mai ratează o ocazie în minutul 30 când acelaşi Haidu şutează de la 18 metri iar Anton reuşeşte să respingă .  Scor la pauză 0-0.
    După pauză, gazdele ies mai hotarâte de la cabine şi au o ocazie cât roata carului în minutul 65 când Dumitru C.  respinge greşit iar Prefac şutează şi acelaşi Anton salvează cu un reflex miraculos. În minutul 75 gazdele reuşesc deschiderea scorului în urma unei combinaţii superbe în centrul apărării noastre, I.Prefac şutează în colţul lung bara-gol. În minutul 87 gazdele măresc diferenţa în urma unei faze suspecte de offside, D. Vasilescu scapă singur, driblează portarul si înscrie în poarta goală.În minutul 89 Dumitrache scapă  de marcajul advers, şi este faultat la 18 metri de poartă, fundaşul advers vazând cartonaş roşu de la arbitrul partidei.
    Echipa: Anton G., Dumitru C., Anton M., Costea, Scarlat M., Ioniţă M., Dumitru Radu (min.70 Ulmeanu), Vlad, Vali C., Alexandru Ghiţă, Dumitrache.