sâmbătă, 1 octombrie 2011

Liga a-IV-a, Seria B, Etapa 6, 01.10.2011

NIMIC LA NIMIC...

La Tamadau, pe o vreme frumoasa de toamna echipa Fortuna a primit vizita echipei Petrolul din Ileana.
    Cele doua echipe sunt de valori egale, acest lucru fiind confirmat si de pozitia din clasament a celor doua echipe.
Prima faza a meciului este consemnata in minutul 16 cand Vali executa o lovitura de colt de pe partea dreapta, Scarlat reia, portarul respinge la Dimancea care suteaza si mingea loveste buturile echipei oaspete.
    In continuare partida se desfasoara sub semnul echilibrului, ultima faza a primei reprize fiind consemnata la un sut frumos lui Costea, mingea se ducea sub bara dar portarul oaspete reuseste sa respinga.Scor la pauza 0-0.
    Dupa pauza meciul se reia sub aceiasi nota de echilibru, iar in minutul 56 Barza este eliminat dupa ce arbitrul ii acorda al doilea galben, in urma unui hent inutil la o faza ce se desfasura la centrul terenului.
    Ultima faza notabila a partidei s-a desfasurat in minutul 76 cand oaspetii lovesc bara cu un sut din 6 metri.Meciul se incheie cu un rezultat alb, notabil fiind faptul ca la echipa gazda, pe banca de rezerve nu s-a aflat decat veteranul Popa.
Echipa: Dumitru C.(p), Vlad, Vali C., Alexandru G.,Dumitrache, Barza?, Scarlat (min.82 Popa), Marin M., Costea, Dimancea, Ulmeanu