sâmbătă, 15 octombrie 2011

Liga a-IV-a, Seria B, Etapa 8, 15.10.2011

ZERO LA ZERO CONTESTAT...

Sâmbătă la Tămădău, s-a desfăşurat partida între Fortuna, din localitate şi Speranţa 06 din Plumbuita, echipă înfiinţată anul acesta. Partida a fost echilibrtă în general, cunoscute fiind rivalităţile şi orgoliile între cele două echipe din sate vecine. Meciul a început cu o mică întârziere datorită faptului că s-a cerut confruntare de către echipa gazdă.
    Partida incepe, echipele sunt de valori sensibil egale, prima faza fiind consemnata in minutul 21 cand Tanase de la oaspeti suteaza, Anton respinge in fata si nr. 11 de la oaspeti suteaza peste. Scor la pauza 0-0.
    Prima faza notabila a echipei noastre e consemnata in minutul 55 cand Petre suteaza mingea se indreapta spre vinclul portii iar portarul echipei oaspete reuseste sa salveze. Meciul se incheie cu o ratare, la ultima faza in minutul 90, Scarlat intoarce o minge la 18 metri lateral stanga iar Dumitrache suteaza iar mingea loveste stalpul din dreapta potii echipei Speranta 06.
    Prestatia brigazii de arbitrii a fost foarte buna, fazele discutabile fiind rezolvate corect de arbitrul central.
    Echipa: Anton G.(p), Dumitru C.,Dimancea, Vlad (min.80 Gabi), Anton M., Vali C. (min.60 Petre), Marin M., Scarlat, Alexandru G.,  Costea, Dumitrache.
Phoenix Ulmu II - Rapid Razvani 4-1
ULTIMA ORA :   Partida Fortuna Tamadau - Speranta 06 Plumbuita a fost omologata cu scorul de 3-0 in urma contestatiei formulata de echipa Fortuna pentru substituire de jucatori...