sâmbătă, 19 martie 2011

Liga a-IV-a, Seria B, Etapa 15, Sâmbătă 19.03.2011

La Tămădău, Fortuna a primit vizita echipei Unirea Mânăstirea. meciul a început cu un moment de reculegere în memoria victimelor cutremurului din Japonia. Prima repriză a început cu o perioadă de tatonare, cele două echipe având puține ocazii de a marca. Scorul pauzei 0-0. A doua repriză a debutat de asemenea sub semnul echilibrului, cele două echipe fiind de valori egale, iar pe masura trecerii timpului au apărut și unele duritați prompt sancționate de arbitrul partidei. Primul gol al partidei a fost înscris în minutul 64 în  urma unei lovituri libere de pe partea stângă, perfect executată, mingea lovește tranversala, este recentrată în careu de Dimancea A. în fața porții de unde este introdusă în poartă de Ghiță A. (video 1). Pe măsura trecerii timpului ecipa gazdă a cedat teren, s-a retras în apărare și în urma unei faze care nu anunța nimic, în minutul 76, în urma unei centrări de pe partea stângă portarul Prunaru A. scapă mingea în plasă. Din păcate în ciuda eforturilor depuse de echipa noastră nu s-a putut reuși desprinderea, tot oaspeții avînd ocazii de a marca pe (video 2 paradă Prunaru A. în urma unei lovituri cu capul) scor final 1-1.